top of page
ZÁJMOVÉ KROUŽKY

NABÍDKA ZÁJMOVÝCH KROUŽKŮ V IKIGAI V 1. POLOLETÍ 2023/2024.

Zápis formou registračního formuláře:

 

 

 

 

SPORTOVKA

Lektor: Alena Migdau

Určen: všem dětem, které se rády hýbou

Termín: pondělí 13:30 - 14:30

Cena: 2.000,- Kč / pololetí

Začátek kroužku: 18.9.2023

S sebou: sportovní oblečení vhodné i na ven (a to i v zimě - ideálně alespoň funkční tričko a nepromokavou / větruodolnou bundu), vhodnou sportovní obuv na ven, lahev s vodou, případně ručník.

 

Sportovka neboli sportovní přípravka bude především všeobecná pohybová průprava - rovnoměrně rozvíjíme všechny pohybové schopnosti (rychlost, sílu, vytrvalost, koordinaci a kloubní pohyblivost), které se dětem budou hodit, ať už se věnují, nebo se budou později věnovat, jakémukoliv sportu na jakékoliv úrovni. Hlavním prostředkem budou různé pohybové hry, nepůjde tedy o žádnou nudu!

Kromě her vyzkoušíme různé sporty, individuální (např. gymnastika, atletika, možná i in-line brusle nebo cyklistika) a týmové (např. fotbal, přehazovaná, frisbee, brännball), díky kterým si děti osvojí nové pohybové dovednosti a zdokonalí se v těch, které už ovládají.

Ája je maminka Janka, třeťáka z IKIGAI, a vystudovaná učitelka TV s dlouholetou praxí a zkušenostmi. Hrála basketbal, dělala atletiku, tančí folklorní tance, ale nejradši má všechny sporty, které se dají provozovat v přírodě.

 

ŠACHY

Lektor: Tereza Rodhstein

Určen: začátečníci

Termín: pondělí 14:30 - 15:30

Cena: 2.000,- Kč / pololetí

Začátek kroužku: 25.9.2023

Kroužek šachy je určen šachovým začátečníkům. Seznámíme se s figurami, naučíme se pravidla, a aniž by si to kdo uvědomoval, budeme hrou rozvíjet spoustu důležitých vlastností pro život - pozornost, rozhodování se, představivost, spolupráci, paměť, zodpovědnost, strategické myšlení a další.

Tereza je šachová velmistryně a šachy ji provází prakticky celý život v rovině hráčské. Před 10 lety se začala věnovat i jejich výuce. Tereza je máma 2 dětí, dcerka je v 1. třídě v IKIGAI.

DESKOVÉ HRY

Lektor: Kubík Podroužek

Určen: všem dětem, které baví si hrát

Termín: středa 13:30 - 14:30

Cena: 2.000,- Kč / pololetí

Začátek kroužku: 20.9.2023

Na kroužku deskových her se budeme seznamovat s různými druhy společenských her. Vyzkoušíme si stolní hry pro více hráčů, karetní hry a hry na hrdiny. Budeme se učit pravidla, trénovat fair play, pracovat s fantazií. S dětmi společně vyzkoušíme různé situace a strategie ve společenských hrách, které už třeba znají nebo budou pro ně úplně nové. Děti se dozví, že naše strategie vypovídají i o tom, jací jsme lidé.

Kubík je průvodcem v IKIGAI. Kromě matematiky má rád, když může vzít děti do přírody, do lesa, za pohybem a poznáním. Mezi jeho hlavní koníčky patří výlety do hor, florbal, fotbal, Dračí doupě, deskové hry a práce na zahradě.

TVOŘIVÁ DÍLNA

Lektor: Krista Lednová

Určen: všem dětem, které rády tvoří

Termín: středa 14:30 - 15:30

Cena: 2.300,- Kč / pololetí

Začátek kroužku: 4.10.2023

Tvořivá dílna bude plná kreativní činnosti všeho druhu. S dětmi si vyrobíme spoustu krásných věcí, jako jsou náušnice, náramky, přáníčka či origami. Ukážeme si, jak se háčkuje, jak se plete či vyšívá. Tvořivá dílna je určena jak pro holky, tak pro kluky a není nutná žádná znalost ruční práce.

Krista je studentkou Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. Ve škole IKIGAI se s Kristou děti potkávají dle potřeby v roli suplujícího průvodce v denní výuce nebo jako průvodce v odpoledním Klubu IKIGAI. Krista je několik let aktivním vedoucím dětských letních táborů pod záštitou organizace Krajinářů, s IKIGAI spolupracuje již dlouhodobě.

LET´S HAVE FUN

Lektor: Eva Hernová

Určen: pro 1. stupeň

Termín: čtvrtek 13:30 - 14:30

Cena: 2.000,- Kč / pololetí

Začátek kroužku: 21.9.2023

Angličtina hravě, s poslechem písní, které se líbí dětem, s tancem, s nácvikem scének (základních frází), slovní zásoba přirozeně dle oblíbených témat, někdy krátká motivační videa, jindy zase trocha tvoření. Obsah a forma se přizpůsobí přihlášeným dětem, aby to byla zábava pro všechny, prostě Let´s have fun in English.

Eva je průvodkyní ve škole, garantkou českého jazyka a průvodkyní anglického jazyka pro menší děti. Eva má 2 děti, Toníka ve 3. třídě. V IKIGAI mimo jiné vede Eva čtenářskou dílnu a zaměřuje se na rozvoj čtenářských kompetencí všech dětí.

Kontaktní osoba: Anna Brzáková (IKIGAI), e-mail: anna@skolaikigai.cz

2023-2024_Kroužky 1. pololetí_veřejnost.png
bottom of page