top of page
ZÁJMOVÉ KROUŽKY

NABÍDKA ZÁJMOVÝCH KROUŽKŮ V IKIGAI V 2. POLOLETÍ 2022/2023.

Zápis formou registračního formuláře:

 

KUTÍLNA

Lektor: Blažena Zappe

Termín: pondělí 13:30 – 14:30 (60 min.), pro všechny děti od 7 let

Cena: 2.200,- Kč (zahrnuje i veškerý materiál) 

 

Děti se naučí vyrábět nové věci z mála, z věcí, které se běžně nacházejí u nás doma, ve škole. Vyzkouší si práci s různými materiály. Věnovat se budeme tématům v rytmu roku (jaro, Velikonoce), ale i netradičním formám výroby. Zkusíme si vyrobit penál, svíčky, lampión, peněženku, obal na svačinu nebo třeba vánoční purpuru. Navíc děti vyzkouší keramickou dílnu v průběhu celého pololetí hned několikrát.

Bláža je maminka 3 dětí, její nejstarší Miri navštěvuje IKIGAI již 2. rokem. Bláža je povoláním zlatník a klenotník, prošla spousty uměleckých kurzů a školou uměleckých řemesel. Má letitou praxi s vedením kroužků keramiky pro děti i dospělé, má vlastní ateliér a je přebornicí ve vaření a pečení všeho druhu, s přesahem do minimalizmu.

DECHEM A HLASEM HRAVĚ K SOBĚ – prožitkový hudební workshop

Lektor: Tereza Rea Procházková

Termín: úterý 13:30 – 15:00 (90 min), pro všechny děti od 7 let

Měsíční workshop: 14. únor, 28. březen, 1x duben, 1x květen, 1x červen

Cena: 1.900,- Kč (zahrnuje 5 x 1,5 hodinových workshopů s různými hudebními nástroji)

 

Žijeme v době, která se stále zrychluje, nároky se zvyšují nejen na dospělé, ale i na děti. Digitální svět nás čím dál tím více odpojuje od naší podstaty, našeho JÁ a vnitřního klidu, negativně ovlivňuje naší komunikaci a vyjadřovaní.

Náplní hudebně-prožitkového workshopu je provést děti světem dechu a hlasu. Seznámit je s hudebními nástroji, které jim pomohou vrátit se k sobě, nechat děti pracovat se svými emocemi, vyjadřováním svých potřeb, pocitů, jak správně dýchat a tím se naladit na sebe, na svoji esenci. Na závěr hodiny proběhne společná meditace za zvuků muzikoterapeutických nástrojů s cílem podtrhnout prožitek z celého workshopu.

Tereza je žena, matka dvou krásných duší, muzikoterapeutka, zpěvačka, flétnistka a průvodkyně světem dechu a hlasu. V současné době vedu terapie dechem a hrou na zobcovou flétnu v Olivově léčebně v Říčanech u Prahy, jsem autorkou projektů „Dechem a hlasem hravě k sobě“, „Nalaď se na svůj dech“, „Propojená srdce“- pro nastávající maminky. Vedu soukromé hodiny zpěvu a hry na flétnu.

ART

Lektor: Marko Tokar

Termín: středa 13:30 – 15:00 (90 min.), pro děti od 3. třídy

Cena: 2.200,- Kč (zahrnuje i veškerý výtvarný materiál)

 

Tento výtvarný program se zaměřuje na podporu kreativity a well-beingu (vnitřní pohody) dítěte, kde si děti vyzkouší různé výtvarné aktivity a techniky samy i ve skupině. Celkově se jedná o tvorbu a reflexi výtvarných děl v rámci malé skupiny dětí stejné věkové kategorie a porovnání vnitřní pohody dítěte na počátku a na konci programu. Mezi hlavní výtvarné pomůcky patří temperové, akvarelové a prstové barvy, tuše, štětce, houbičky, tužky, pastelky a fixy.
Marko je průvodcem v IKIGAI. Kromě angličtiny, kterou v IKIGAI vyučuje, studuje psychologii na Univ
erzitě Karlově. Jeho dalšími zájmy jsou výtvarná tvorba, arteterapie, hudba, muzikoterapie, táboření, výlety do přírody a například jízda na kole.

ACCESS BARS - prožitkový "léčivý" workshop

Lektor: Klára Mencl

Termín: středa 14:30 – 15:30 (60 min.), pro všechny děti od 7 let i pro jejich rodiče

Měsíční workshop: 15. únor, 22. března, 1x duben, 1x květen, 1x červen

Co s sebou: karimatka, deka, polštářek

Cena: 1.500,- Kč

 

Metoda ACCESS BARS, kterou vytvořil Gary Dougles, zakladatel společnosti ACCESS COUNSCIOUSNESS je metoda, kdy pomocí aktivace 32 bodů na hlavě dochází k „vynesení odpadků“ – emocí, úhlů pohledů – názorů, stresu a napětí. Díky této aktivaci dochází k uvolnění zmíněných „zátěží“, které nám již neslouží a tím se naše mysl, tělo zklidní a uvolní. Děti se díky této metodě cítí mnohem lépe, jsou klidnější, lépe soustředěné, uvolněnější, protože už nemusí být stažené stresem, strachem a podobně.

Klára je maminka Alberta a Louisíka. Je praktik a facilitátor metody Access Bars, praktik Access tělesných procesů a brzy Access energetický facelift. Pracuje individuálně s dospělými a dětmi a zároveň pořádá kurzy Access Bars. Více o Kláře naleznete na http://sklarou.cz nebo https://www.accessbarssklarou.cz

 

SPORTOVKY

Lektor: Kubík Podroužek

Termín: čtvrtek 13:30 – 15:30 (120 min.), pro všechny děti od 7 let

Cena: 2.900,- Kč

 

Kroužek plný pohybových aktivit pro všechny, kdo se chtějí hýbat. Děti se mohou těšit nejen na oblíbené týmové míčové sporty (fotbal, volejbal, házenou a další), ale stejně tak i individuální sporty. Vyzkoušíme různé atletické disciplíny, běh na čas, hod diskem, skok daleký a mnohé další. Těšíme se na společné sportování.

Kubík je průvodcem v IKIGAI. Kromě matematiky má rád, když může vzít děti do přírody, do lesa, za pohybem a poznáním. Mezi jeho hlavní koníčky patří výlety do hor, florbal, fotbal, Dračí doupě a práce na zahradě.

MASTER CHEF IKIGAI

Lektor: Radka Petrboková

Termín: pátek 13:30 – 15:00 (90 min.), pro všechny děti od 7 let

Cena: 2.500,- Kč

 

Děti dostanou možnost naučit se základy kuchařského řemesla. Během lekce uvaří vždy jeden pokrm, který potom společně sní. Pro děti je připraveno spoustu receptů od drobných produktů studené kuchyně přes hlavní jídla až po dezerty.

Děti se v kroužku vaření seznámí s kuchyňskými nástroji, s potravinami a postupy, učí se pracovat s textem receptu a pochopit s pomocí lektorky pracovní postup. Důraz klademe na čerstvost surovin, samozřejmě budeme respektovat i sezónní trendy.

Radka je maminka 2 holčiček, je průvodkyní v dětském klubu Jestřáby. Vaření a pečení jsou jejím hobby a ráda jím provede děti s chutí se naučit nové.

Jóga s Mayou (dospělí)

Lektorka: Mája Dolinská

Určeno: dospělí (začátečníci i pokročilí)

Kapacita: 6 lidí

Čas: úterý 18:30 - 20:00 (90 min.)

Cena: 180,- Kč/lekci (nebo 1.600,- permanentka na 10 lekcí)

 

Registrace místa nutná předem na e-mailu: anna@skolaikigai.cz.

ga pro všechny dospělé (bez věkové hranice) a pro všechny úrovně pokročilosti (vhodné také pro začátečníky). Pravidelné praktikování jógy nám pomáhá zlepšit kvalitu našeho každodenního života. Lépe poznáváme sami sebe a to nejen po fyzické stránce. Kromě toho, že se stáváme silnější a flexibilnější, také prohlubujeme a zpomalujeme náš dech. Jóga nás dále učí obrátit svojí pozornost dovnitř, pomáhá tím zlepšit naší koncentraci a meditaci.

Mája je certifikovanou lektorkou Evropské federace jógy a na lekcích procvičuje klasické styly jógy (hlavně hatha a rádža jógu). Kromě jógy má ráda i jiné sporty, pobyt v přírodě a kreativní tvorbu.

Kontaktní osoba: Anna Brzáková (IKIGAI), e-mail: anna@skolaikigai.cz

2022-2023_Kroužky_2.pololetí.png
bottom of page